Sosyal Yatırımlarımız

Özyer Grup; Fethiye ilçe merkezinde okul inşaatları yaptırmakta, ayrıca her sene verdiği burslar ile öğrencilere destek olmaktadır.

EĞİTİM

Fethiye Ömer Özyer Anadolu Lisesi - Muğla/Fethiye

Okulumuz, eğitim-öğretim hizmetlerine 2007 yılının Eylül ayı içerisinde Fethiye Lisesi’nin ek binasında 4 şube 120 öğrenci ve 12 öğretmen ile başlamış, 17 Kasım itibariyle Fethiye Anadolu Lisesi’ne taşınmıştır. İlçemizin hayırsever işadamı Hasan Özyer “Eğitime %100 Destek” kampanyası çerçevesinde babası Ömer Özyer adına okulumuzun binasını yaptırmaya karar vermiştir. Muğla valisi Temel Koçaklar ile İşadamı Hasan Özyer arasında 48. protokol imzalanarak 2008-2009 eğitim-öğretim yılı başında inşaatı tamamlanmıştır.

Okulumuz binaları ve bahçesiyle birlikte 18 bin 766 m² alana sahiptir. Okul binası ve kız öğrenci yurdu olmak üzere 2 binadan ibarettir. Okulumuzda 20 bilgisayar destekli dershane, 1 Fizik-Biyoloji laboratuarı odası, 1 Kimya laboratuarı odası, 1 kütüphane, 20+1 Bilgisayarlı BT Sınıfı ve 1 Konferans Salonu olarak da kullanılan sığınak, 1 müdür odası,1 müdür başyardımcısı odası, 1 müdür yardımcıları odası,1 öğretmenler odası, 1 rehberlik odası, 1 arşiv odası, 1 fotokopi odası, 1 depo, 11 tuvalet; yurt binamızda 80 kişilik 20 yatak odası, 2 ütü odası, 1 doktor odası ve 1 yemekhane bulunmaktadır.

2007-2008 Eğitim-Öğretim yılında 120, 2008-2009’da 120, 2009-2010’da 120 öğrenci, 2010-2011’da da 120 öğrenci kayıt yaptırmış, 5 öğrenci de diğer illerden nakil olarak gelmiş ve böylece okuldaki toplam öğrenci sayısı 485’e ulaşmıştır. 2012- 2013 Eğitim - Öğretim yılında mevcut öğrenci sayısı 471´dir.


BURS PROGRAMLARI

Özyer Grup, kurulduğu 1948 yılından bugüne kadar misyon edindiği, öncelikli destek alanlarından biri “eğitim” olmuştur. Eğitime yapılan destek ve teşvikler ile ekonomiye ve nitelikli işgücü gelişimine yapılan katkı bu misyonun en önemli göstergesi olmuştur. Bunun yanı sıra, Özyer Grup, toplumsal cinsiyet eşitliğine katkıda bulunmak amacıyla, özellikle genç kadınların eğitim yoluyla güçlenmesi için faaliyetlerini sürdürmektedir.

Özyer Grup ve İştirakları, her yıl Türkiye'de öğrenim gören ve maddi desteğe ihtiyaç duyan başarılı lise ve üniversite öğrencisine karşılıksız eğitim bursu veriyor.

Özyer Grup'un ortakları, kurucu aile üyeleri ve Grup Şirketleri bugüne kadar yüzlerce öğrencinin mezuniyetinde pay sahibi oldu.

Özyer Grup bursları, sınavla girilen okulların öğrencilerine, sınav sonuçları ve başarı ortalamalarına göre veriliyor. Üniversite burslarında, Özyer Grup şirketlerinin faaliyet gösterdiği alanlara göre, mühendislik ve işletme bölümleri ağırlık kazanıyor.
Hizmet verdiğimiz tüm sektörlerde, en yüksek kalite anlayışı ile beklentileri aşan sonuçlar üreterek, çalışanlarımızın ve müşterilerimizin memnuniyetine ve güvenine layık olmak.

Kurumsal değerleri ve kalite anlayışı rehberliğinde, hizmet verdiği sektörlerde müşterilerin ilk tercihi olmak ve bu durumun devamlılığını sağlamak.

  • Sürekli gelişimi benimseyerek yeni hedefler koymak.
  • Takım çalışması ve iletişimi en üst seviyede tutabilmek.
  • Toplumsal prensip ve sorumluluklarının bilincinde olmak.
  • En önemli kaynağın “insan kaynağı” olduğunu bilmek.
  • Çalışan memnuniyetini en üst seviyede tutabilmek.
  • Bu sayede yapılan işte, satışta ve satış sonrasında, maksimum kaliteyi yakalamak.
  • İç ve dış müşterilerin memnuniyetlerinin ve güvenlerinin sürekliliğini sağlamak.